Logo cpt
ZÁKAZNICKÁ LINKA
+420 548 226 355 

Řídící systémy

Řízení, kontrola a včasná obsluha v procesu stlačování vzduchu je nezbytná pro minimalizaci nároků na elektrickou energii a zlepšení výkonu systému při výrobě stlačeného vzduchu. Výrobce Mattei nabízí tři různé lokální řídicí systémy (Maestro XS, XB, XC), schopné přizpůsobit provoz kompresoru specifickým potřebám rozvodné sítě, ke které je připojen. Všechny systémy disponují několika úrovněmi programování a možností řízení a analýzy provozu kompresoru a detekce případných anomálií. Pokročilé úrovně programování a analýzy jsou chráněny digitálními kódy, aby se zabránilo neúmyslné manipulaci. Vnitřní paměť si pamatuje nastavení a data i v případě výpadku napájení. K dispozici je vzdálená správa prostřednictvím webového rozhraní, nebo chytrého telefonu a síťové integrace různých modelů, nebo síťového připojení s jinými ovládacími zařízeními.

Centrální řídící systémy Mattei jsou speciálně navrženy pro řízení a provoz celků (kompresorových stanic), čímž optimalizují výkon sestavy a zároveň snižují spotřebu energie. Vzhledem k tomu, že 80 % nákladů na kompresor během jeho životního cyklu, představuje jeho spotřeba energie, je systém s nejúčinnějším provozním nastavením neocenitelným spojencem pro dosažení minimálních provozních nákladů. Mattei nabízí dva nadřazené centrální systémy řízení (Concerto a Quartetto). Systémy jsou vybavené softwarovými programy nejnovější generace a jsou schopné řídit současně více kompresorů, včetně těch od různých výrobců. Pro optimalizaci provozu kompresorovny a snížení nežádoucích běhů v odlehčení, či prostojů stroje na minimum se doporučuje použití těchto systémů.

Maestro XS, XB, XC

MAESTRO XS - umožňuje optimální řízení kompresoru, zvýšení účinnosti a snížení
MAESTRO XB - přizpůsobuje provoz kompresoru požadavkům sítě a zajišťuje tak optimální a efektivní řízení.
MAESTRO XC - může být integrován do jakéhokoliv jiného systému a je nejpokročilejším řešením pro řízení a monitorování provozu kompresoru s ohledem na energetickou účinnost a ochranu životního prostředí.

Concerto

je nadřazená řídicí jednotka nejnovější generace schopná řídit až 16 kompresorů současně, což umožňuje dosažení úspory energie přesahující 35 %.

Quartetto

je nadřazený ovladač, který optimalizuje provoz až 4 kompresorů současně. Jeho využití je vhodné, když výrobní proces vyžaduje různě velká množství stlačeného vzduchu, nebo když je priorita kladená na rovnoměrné využití všech agregátů sestavy.
Potřebujete poradit s výběrem produktu ? Neváhejte se nám ozvat
© 2024 Mattei.cz | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů