Logo cpt
ZÁKAZNICKÁ LINKA
+420 548 226 355 

Úspora energie

Proces výroby stlačeného vzduchu u rotačních lamelových kompresorů Mattei umožňuje rekuperaci až 80 % tepelné energie generované výrobou stlačeného vzduchu. Uvolněnou tepelnou energii lze znovu využít pro ohřev topné a užitkové vody, či pro sanitární účely, nebo další průmyslové procesy, které vyžadují teplo.

Rekuperace tepla

U olejových a vzduchem chlazených kompresorů, se asi 80 % jeho příkonu ztrácí v podobě tepla v oleji. Tato energie se rozptýlí takto: asi 80 % v chlazení oleje, asi 10-12 % odchází ve stlačeném vzduchu, cca 2-3 % jako energie ve vzduchu a zbytek je rozptýlen vyzářením do prostoru.  Některé z kompresorů Mattei jsou vybaveny systémem rekuperace tepla, integrované do okruhu chlazení oleje a umožňují převést až 80 % z mechanické energie na teplo k výrobě teplé vody pro průmyslové a sanitární využití. Toto procento se rovná více než 70 % elektrické energie absorbované od elektrické sítě.

M.I.E.M

Mattei Intelligent Energy Management je metoda analýzy spotřeby stlačeného vzduchu, která umožňuje vytvořit matematický model, s cílem navrhnout jakoukoli alternativu s efektivnějším řešením a vyžadujícím nižší spotřebu energie. Monitorování probíhá po předběžné analýze kompresorů instalovaných u zákazníka na základě registrace údajů o spotřebě. Tyto údaje jsou zpracovávány pomocí softwarů navržených speciálně pro Mattei, navrhnou vzduchový profil dle spotřeb stlačeného vzduchu uživatele a poskytnout přesné informace týkající se spotřeby energie.  M.I.E.M. Metoda může být také použita jako síťového analyzátoru v síťových diagnostických systémech.
Potřebujete poradit s výběrem produktu ? Neváhejte se nám ozvat
© 2024 Mattei.cz | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů